Úterý, 12 července, 2022
novinky

Ubytování Turnov aneb zažijte to nejlepší z Českého ráje

Turnov je ideální základnou pro návštěvu nespočetného množství pamětihodností a zajímavých míst. Zdejšímu centru se přezdívá náměstí Českého ráje. Vděčí tomu fakt, že se tu nachází mohutný novogotický kostel Narození Panny Marie, dále sv. Františka z Assisi a kostel sv. Mikuláše.

Kulturně-historické památky i přírodní zajímavosti

Ubytování Turnov vám zajistí bohatý program na víkend i dovolenou, během něhož se nebudou nudit zamilované páry ani rodiny s dětmi. Jedná se o čtvrté největší město Libereckého kraje, které proslavila především tradice v broušení drahých kamenů a šperkařství. Chcete-li se o ní dozvědět více, navštivte Muzeum Českého ráje, v němž se nachází jedna z nejrozsáhlejších sbírek drahých kamenů v Čechách. A to zejména šperků s nádhernými českými granáty.

Objevte Hruboskalsko

Toužíte-li mít přírodu doslova za humny, vsaďte na atraktivní ubytování, které vám nabídnou chaty Turnov. Odtud to budete mít co by kamenem dohodil do Hruboskalského skalního města s více jak 400 pískovcovými věžemi. Rozhodně neopomeňte navštívit zámek Hrubá Skála a hrad Valdštejn, jenž je jedním z nejstarších u nás. Skalami a skalními městy se to tu jenom hemží. Za zmínku též stojí Klokočské a Betlémské skály, maloskalská Drábovna či skalní bludiště u Besedic.

Vyžití pro děti

Jak už bylo zmíněno, Turnov a jeho okolí nabízí bohaté vyžití i pro ty nejmenší. Pro ně jsou připraveny speciálně uzpůsobené prohlídky na zámku Hrubý Rohozec. Na nedalekém Dlaskově statku si užijí loutkovou pohádku, dobrodružství zažijí během turistické hry Za pověstmi Českého ráje. Aby toho nebylo málo, sportovní aktivity pro celou rodinu má připraveny koupaliště Maškova zahrada, nebo se vydejte na perfektně upravený in-line okruh. Tipem na restauraci pro děti je Zrcadlová koza, odkud vás vyhlídkový vláček zaveze až k Malé Skále.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.